fa

نقش هلدینگ فاخر در توسعه لجستیک هوشمند در ایران دعوت از فعالان صنعت به بازدید از الکامپ 1403

هلدینگ فاخر با حضور در نمایشگاه الکامپ 1403، با هدف توسعه شبکه ارزش صنعت پست و لجستیک و معرفی دستاوردها و خدمات نوین خود، آماده استقبال از بازدیدکنندگان و فعالان صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

دکتر رضا سمیع‌زاده، مدیرعامل هلدینگ فاخر مأموریت این هلدینگ را ایجاد اکوسیستمی هوشمند و پایدار در صنعت پست، لجستیک و تجارت الکترونیکی اعلام کرد تا بتوانند با ایجاد فراگیرترین شبکه مبادله ارزش میان فعالان و ذینفعان خدمات پستی در ایران، به توسعه این صنعت کمک کنند.

در همین راستا مدیرعامل هلدینگ فاخر با اشاره به چالش‌های موجود در این حوزه، بر اهمیت ایجاد فرهنگ اکوسیستمی و تفکر جمعی تأکید کرد و گفت: در دنیای امروز، نیازهای مشتریان متنوع‌تر شده و ارائه تک خدمت یا تک محصول دیگر کافی نیست. باید با نوآوری و همکاری میان شرکت‌ها، زنجیره تأمین هوشمند مورد نیاز مشتریان را فراهم کنیم.
او با بیان اینکه لجستیک در عصر دیجیتال به سمت خلاقیت و نوآوری حرکت کرده است، اظهار کرد: مفهوم «فیزیکال اینترنت» می‌تواند به ما در ایجاد راه‌های خلاقانه در لجستیک کمک کند. در این دوران، تجارت الکترونیک و پلتفرم‌های لجستیکی مانند آمازون و ای‌بی نقش اساسی در تغییر مفهوم لجستیک داشته‌اند. این پلتفرم‌ها مدل‌های جدیدی ایجاد کرده‌اند که مفهوم خرید و تحویل کالا را به کلی تغییر داده‌اند. اکنون شرکت‌ها نه تنها کالاها را تولید می‌کنند، بلکه در حال مدیریت کل فرآیند لجستیک هستند.

سمیع‌زاده خاطرنشان کرد: در ایران، لجستیک هوشمند هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد. با این حال، آینده لجستیک در دست بخش خصوصی خواهد بود. دولت باید نقش رگولاتوری را ایفا کند و از دخالت مستقیم در این حوزه خودداری کند. از طرف دیگر بازیگران خارجی می‌توانند با ارائه تکنولوژی‌های نوین به بهبود این صنعت کمک کنند. به طور کلی، حضور بخش خصوصی و همکاری بین‌المللی می‌تواند به تحول و توسعه لجستیک در ایران کمک شایانی کند.
مدیرعامل هلدینگ فاخر، با اشاره به نمایشگاه الکامپ 1403 و فرصتی که می‌تواند به تحقق این پیشرفت‌ها کمک کند، به حضور این هلدینگ به همراه 15 شرکت فعال زیر مجموعه خود، اشاره کرد. از جمله شرکت‌های زیرمجموعه این هلدینگ می‌توان به پست اول و نونا اشاره کرد.

پست اول، اولین اپراتور پست خصوصی ایران و نونا به عنوان مرکز نوآوری هلدینگ فاخر، با هدف کمک به کسب‌وکارهای نوپا و توسعه اکوسیستم فعالیت می‌کند. 
زی‌بوم نیز یک پلتفرم لجستیکی هوشمند است که با هدف ایجاد بستر مناسب جهت تسهیل تعاملات کسب‌وکارها و ارتقای دسترسی‌پذیری مشتریان به کالاها و خدمات مورد نیاز، فعالیت می‌کند.
او با تاکید بر اینکه هلدینگ فاخر در نمایشگاه الکامپ 1403 حضور فعالانه‌ای با حضور این 15 شرکت دارد، به برگزاری گفت‌وگوهای تجربه و دانش محور «الکامپ تاک راهی دیگر» که توسط این هلدینگ برگزار می‌شود، اشاره کرد و افزود: در این نمایشگاه، برنامه‌های گفت‌وگو محور تخصصی و متعددی با حضور چهره‌های مطرح و شناخته‌شده در حوزه‌های مختلف، از جمله لجستیک هوشمند، نوآوری و سرمایه‌گذاری هوشمند، برگزار می‌شود. هدف ما از برگزاری این گفت‌وگوها، به اشتراک‌گذاری تجربیات، بررسی چالش‌ها و فرصت‌های موجود در این حوزه‌ها و ارائه راهکارهای هوشمند برای آینده است.

سمیع‌زاده در پایان، از تمامی فعالان صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات و علاقه‌مندان دعوت کرد تا با حضور در غرفه هلدینگ فاخر در نمایشگاه الکامپ 1403، از نزدیک با دستاوردها و خدمات نوین این هلدینگ آشنا شده و در گفت‌وگوهای تخصصی که با عنوان «الکامپ تاک راهی دیگر» انجام می‌شود، شرکت کنند. 
نمایشگاه الکامپ از شنبه ۹ تیر تا سه‌شنبه ۱۲ تیر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود و هلدینگ فاخر در دو سالن آلمان (۳۸) «غرفه هلدینگ فاخر» و سالن خلیج فارس (۴۴) «الکامپ تاک راهی دیگر» حضور خواهد داشت.

برگشت به بالا
1399 اکتیران پلاس اطلاعات بیشتر
در حال بارگذاری